Cezar Preda avertizează: PSD va trece banii de la autostrăzi la salarii cu voturile liberalilor

Vicepreședintele PNL Cezar Preda a susținut, sâmbătă, la Consiliul Național de Coordonare, că liberalii nu se concentrează pe opoziția la social-democrați.

"În Parlament, când PSD va zice să mutăm banii de autostrăzi la salarii, noi vom ridica mâna de frică să nu zică lumea ca suntem împotriva creșterii salariilor", a spus Preda.

Liberalul a subliniat și necesitatea clarificării legislației în privința incompatibilităților și răspunderii penale a aleșilor locali.

"Suntem apărătorii statului de drept, al mersului european, dar nu înseamnă să ne lăsăm primarii sau administrația fără un cadru juridic corect, să știe când ridică mâna", a spus vicepreședintele PNL.

El a mai afirmat că, în opinia sa, PNL "încă nu este fuzionat", dar că până în 17 iunie vor fi președinți unici de organizații în toată țara.

AGERPRES


populare
astăzi

1 „Ne furau banii, își cumpărau case și mașini de câteva sute de mii de dolari. Lor nu le pasă deloc de oameni, vor fura totul!”

2 Războiul intern din PSD / Jocurile de culise

3 Ruptură în PSD. Grindeanu îi cere Victoriei Stoiciu să plece și din Parlament. Reacția senatoarei

4 „Nu votez moțiunea împotriva celui mai competent premier de la Revoluție până acum”

5 CTP vede o lovitură de stat și îl compară pe Nicușor Dan cu Popa Prostu’