CFR Cluj a urcat pe primul loc. A cincea victorie consecutivă, 1-0 la Galaţi

Unica reuşită a partidei i-a aparţinut lui Tade, care a marcat cu o lovitură de cap, în finalul primei reprize (43). Balonul a lovit bara din stânga a porţii lui Plopeanu, apoi a intrat în plasă.

În minutul 26, acelaşi atacant francez irosise o ocazie importantă, tot după o lovitură de cap, deviată însă în corner.

CFR a câştigat cu 1-0, a acumulat 19 puncte după opt etape, şi a urcat pe primul loc în Liga I, cel puţin până duminică, la meciul Stelei, de la Ploieşti, cu Petrolul (roş-albaştrii au 18 puncte din şapte etape).

Echipele de start:

Oţelul: Plopeanu - Cojoc, Miron, Sipovici, Murgoci - D. Popescu, Karlik, Helder - R. Grădinaru, Tudorie, Advici

CFR Cluj: Felgueiras - Susici, Larie, Rada, Camora - Muniru, Monroy - Jakolis, Guima, Ivanovski - Tade

2 Justiția din Ro a comis-o din nou! Asta e din aia jegoasă, făcută în nesimțire!

3 VIDEO Asta cu cei doi militari ucraineni de origine română, tată și fiu, o fi adevărată?

5 Sondaj Avangarde / Firea a început să recupereze teren... Piedone, în cădere liberă