CFR Cluj a urcat pe primul loc. A cincea victorie consecutivă, 1-0 la Galaţi

Unica reuşită a partidei i-a aparţinut lui Tade, care a marcat cu o lovitură de cap, în finalul primei reprize (43). Balonul a lovit bara din stânga a porţii lui Plopeanu, apoi a intrat în plasă. 

 În minutul 26, acelaşi atacant francez irosise o ocazie importantă, tot după o lovitură de cap, deviată însă în corner. 

 CFR a câştigat cu 1-0, a acumulat 19 puncte după opt etape, şi a urcat pe primul loc în Liga I, cel puţin până duminică, la meciul Stelei, de la Ploieşti, cu Petrolul (roş-albaştrii au 18 puncte din şapte etape). 

 Echipele de start:

Oţelul: Plopeanu - Cojoc, Miron, Sipovici, Murgoci - D. Popescu, Karlik, Helder - R. Grădinaru, Tudorie, Advici

CFR Cluj: Felgueiras - Susici, Larie, Rada, Camora - Muniru, Monroy - Jakolis, Guima, Ivanovski - Tade


populare
astăzi

1 Regula neștiută a plajelor grecești: șezlongul e gratuit la consumație minimă

2 Concepută să rivalizeze cu Patriot la costuri reduse

3 Fostul consilier prezidențial Cătălin Avramescu, vizat de percheziții DIICOT în dosarul de pornografie infantilă

4 Tăierea nucului din propria curte, amendată cu până la 10.000 de lei: regulile stricte ale legii

5 Marius Oprescu, președintele CJ și al PSD Olt, publică factura ceasului Cartier, care nu apare în declarațiile de avere