Chelsea - Arsenal 3-2, în campionatul Angliei

Chelsea a câştigat derby-ul londonez cu Arsenal, 3-2 pe teren propriu, sâmbătă, în etapa a 2-a a campionatului de fotbal al Angliei.

Toate golurile lui Chelsea au fost înscrise de spanioli: Pedro Rodrigues, Alvaro Morata şi Marcos Alonso. Morata este doar la al doilea gol în campionat în 2018, notează Reuters.

Rezultate:


Cardiff City - Newcastle 0-0
Penalty ratat: Kenedy (Newcastle, 90+6)
Cartonaş roşu: Isaac Hayden (Newcastle, 66)

Tottenham Hotspur - Fulham 3-1
Au marcat: Lucas Moura (43), Kieran Trippier (74), Harry Kane (77), respectiv Aleksandar Mitrovic (52)

Everton - Southampton 2-1
Au marcat: Theo Walcott (15), Richarlison (31), respectiv Danny Ings (54)

West Ham United - Bournemouth 1-2
Au marcat: Marko Arnautovic (33 pen), respectiv Callum Wilson (60), Steve Cook (66)

Leicester City - Wolverhampton Wanderers 2-0
Au marcat: Matt Doherty (29 - autogol), James Maddison (45)
Cartonaş roşu: Jamie Vardy (Leicester, 66)

Chelsea - Arsenal 3-2
Au marcat: Pedro Rodriguez (9), Alvaro Morata (20), Marcos Alonso (81), respectiv Henrih Mhitarian (37), Alex Iwobi (41)

Celelalte meciuri se dispută duminică şi luni.

Pe primele locuri sunt Chelsea, Tottenham şi Bournemouth, toate cu 6 puncte.


AGERPRES (editor: Mircea Lazaroniu, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!