Chestorul de poliție Nicu Dragoș Orlando - director general la DGPMB

Chestorul de poliție Nicu Dragoș Orlando a fost împuternicit să exercite funcția de director general la Direcția Generală de Poliție a Municipiului București.

''Prin ordin al ministrului Afacerilor Interne, cu data de 26 septembrie, domnul chestor de poliție Nicu Dragoș Orlando a fost împuternicit să îndeplinească atribuțiile funcției de director general la Direcția Generală de Poliție a Municipiului București'', se arată într-un comunicat al IGPR transmis AGERPRES.

El ocupa funcția de adjunct al Poliției Capitalei.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 „Îmi e milă de ei” / Vedeta PRO TV Corina Caragea a publicat capturi cu câteva dintre mesajele pe care le primește

3 „Stai ca boul pe coadă” / Dialogul dintre Gabriela Cristea și Ioana Ginghină care a încins spiritele. Replica dură a medicilor

4 VIDEO Circotecă între RTV și Realitatea Plus la protestul minerilor

5 Fost șef MI6 / Iranul „a jucat destul de bine o mână slabă” și are „un avantaj strategic” în fața SUA după ce Trump ar fi pierdut inițiativa