Cifrele ultimului sondaj de pe masa PSD. Se prefigurează o mare surpriză

Cifrele din ultimul sondaj comandat de PSD prefigurează o mare surpriză în perspectiva rezultatelor alegerilor parlamentare din 6 decembrie, conform informațiilor Comisarul.ro.

Vasile Dâncu a prezentat liderilor PSD următoarele cifre:

PSD- 31%

PNL- 30%

USR/PLUS- 18%

PMP- 6%

UDMR- 5%

Pro România- 4%

PER- 2%

Alții- 4%

Dâncu i-a avertizat pe mahării PSD că singurul partid pe un evident trend ascendent, care îl poate duce chiar și la un scor de peste 20 la sută este USR PLUS.


populare
astăzi

1 De citit...

2 „Operațiunea Epic Fury a fost de o aroganță uluitoare. Un atac nuclear ar aduce Armaghedonul”

3 Scandal uriaș într-un colegiu de elită: fiul Marei Bănică ar fi fost bătut cu picioarele de un profesor. Poliția a emis ordin de protecție

4 Netanyahu, iritat după ce planurile Mossad privind o revoltă în Iran au eșuat: „scenariul rapid” nu s-a materializat

5 Un autocar cu 38 de copii s-a răsturnat pe Drumul Expres Pitești-Craiova, după ce a lovit un autoturism oprit, nesemnalizat