Ciolacu, despre Teodorovici: Membrii BPN şi-au depus demisiile; funcţia dânsului nu mai era validă

Preşedintele interimar al PSD, Marcel Ciolacu, a declarat, în noaptea de marţi spre miercuri, că Eugen Teodorovici nu a fost forţat să-şi dea demisia din funcţia de preşedinte executiv al partidului, întrucât aceasta nu a mai fost validă în momentul în care toţi membrii Biroul Permanent Naţional şi-au depus demisiile.

"Fiecare are o decizie, noi am respectat statutul ad litteram. În momentul în care tot Biroul Permanent Naţional şi-a depus demisia, atunci conducerea este dizolvată şi implicit şi funcţia dânsului nu mai era validă. Nu a fost forţat (să demisioneze - n.r.)", a precizat Ciolacu după şedinţa CExN al PSD. AGERPRES

 


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului