Ciolacu: Nu sunt adeptul suspendării preşedintelui; e o măsură mult prea bruscă într-o situaţie de pandemie

Preşedintele Camerei Deputaţilor, Marcel Ciolacu, lider al PSD, a declarat joi că nu este adeptul suspendării şefului statului, argumentând că aceasta este o măsură "mult prea bruscă" în actuala situaţie de pandemie.

"Nu sunt adeptul suspendării preşedintelui. E o măsură mult prea bruscă, mai ales într-o situaţie ca acum, de pandemie, să vii cu suspendarea preşedintelui. Şi să nu uităm că, pe greşeala PSD şi pe greşelile altor partide, preşedintele actual a câştigat cu 67%. Eu cred totuşi că va respecta Constituţia", a declarat Ciolacu, la România TV. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului