Ciolacu: Tot ce ţine de sănătatea românilor o să votăm; în rest - exclus

Preşedintele interimar al PSD, Marcel Ciolacu, a declarat luni, referindu-se la hotărârea privind prelungirea stării de alertă, că parlamentarii social-democraţi vor vota tot ce ţine de sănătatea românilor.

"Vom aduce nişte modificări (la Hotărârea de Guvern privind prelungirea stării de alertă - n.r.). Tot ce ţine de sănătatea românilor o să votăm. În rest, exclus. Propunerea colegilor a fost pentru 15 zile de prelungire a stării de alertă, dar să vedem, după CExN. Eu, personal, înclin către 15 zile", a afirmat Ciolacu, înainte de începerea reuniunii Comitetului Executiv Naţional al PSD. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei