Ciolacu: Tot ce ţine de sănătatea românilor o să votăm; în rest - exclus

Preşedintele interimar al PSD, Marcel Ciolacu, a declarat luni, referindu-se la hotărârea privind prelungirea stării de alertă, că parlamentarii social-democraţi vor vota tot ce ţine de sănătatea românilor.

"Vom aduce nişte modificări (la Hotărârea de Guvern privind prelungirea stării de alertă - n.r.). Tot ce ţine de sănătatea românilor o să votăm. În rest, exclus. Propunerea colegilor a fost pentru 15 zile de prelungire a stării de alertă, dar să vedem, după CExN. Eu, personal, înclin către 15 zile", a afirmat Ciolacu, înainte de începerea reuniunii Comitetului Executiv Naţional al PSD. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas