Cioloș a discutat cu miniștrii Internelor, Energiei și Transporturilor; tema - siguranța cetățenilor în zilele ce vin

Premierul Dacian Cioloș a discutat vineri cu miniștrii de Interne, al Energiei și al Transporturilor, care au responsabilități directe în combaterea efectelor meteorologice deosebite și pentru siguranța cetățenilor, a anunțat purtătorul de cuvânt al Guvernului, Liviu Iolu.

"Premierul Dacian Cioloș a avut azi discuții cu miniștri cu atribuții și responsabilități directe în combaterea efectelor meteorologice deosebite și pentru siguranța cetățenilor: ministrul de Interne, al Energiei și al Transporturilor", a spus Iolu.

Potrivit acestuia, convorbirile au vizat mobilizarea și pregătirea ministerelor de resort în următoarele zile pentru asigurarea condițiilor optime de circulație pe șosele și pe calea ferată, asigurarea intervențiilor de urgență în sectorul energetic, pentru ca populația să nu fie afectată, și asigurarea ordinii publice.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Cine este omul de afaceri român găsit mort în munți, la cascadele Tre Santi din Italia. Sergiu avea 46 de ani și doi copii

2 De citit... / Din acest material rezultă clar încotro se îndreaptă Lumea...

3 Ce a descoperit un cunoscut vlogger în țara pe care toți o dau ca model României: „M-am înșelat amarnic”

4 Epstein a dus o româncă „foarte drăguță” la Palatul Buckingham pentru prințul Andrew: „Niciun bărbat nu se uită la hainele tale”

5 „Aș fi putut să am doar grădinița sau 4 clase”. Aroganța șefului CJ Ilfov, Hubert Thuma, în scandalul CV-ului: „Am fost ales de oameni”