Cioloș, prima hienă nepesedistă care sare la beregata lui Orban!

Cioloș, prima hienă nepesedistă care sare la beregata lui Orban!

Ce a scris fostul premier de tristă amintire pe Facebook:

„În martie 2016, am fost prim-ministrul României care a declarat clădirea Guvernului zonă „smoke-free“ înainte ca legea antifumat să intre în vigoare.

Din păcate, știu cel puțin trei premieri care mi-au urmat la Palatul Victoria și au venit cu scrumierele după ei în birouri.

Îi recomand lui Ludovic Orban să-și ceară scuze pentru acest contraexemplu pe care l-a dat azi, indiferent cine l-a fotografiat și care sunt motivele pentru care „s-a scurs“ acea fotografie. Suntem într-o criză de sănătate publică și orice pas greșit scade încrederea în autorități tocmai în momentul în care e extrem de mare nevoie de asta.

Mai jos este ghidul pentru aplicarea legii antifumat realizat în 2016, valabil și azi.”



populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 Hopa, ce avem noi aici?

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...