Circa 200 de protestatari s-au adunat în Piața Victoriei

Aproximativ 200 de persoane s-au adunat, din nou, sâmbătă seara, în Piața Victoriei din Capitală, protestând împotriva Guvernului.

*Copii și părinți, în Piața Victoriei; cei mici au jucat șotron, au colorat cu creta și s-au plimbat cu tricicletele (FOTO/VIDEO)

*Câteva zeci de persoane protestează la Palatul Cotroceni

Oamenii scandează "Demisia, demisia", "Hoții", "Justiție, nu corupție" și afișează pancarte pe care sunt mesaje precum "Luptăm pentru o țară curată", "Luptăm pentru a combate corupția", "Ne-am săturat să ne furați, la pușcărie vrem să stați", "Guvern fără corupți".

Protestatarii au steaguri tricolore și demonstrează zgomotos, suflând în vuvuzele.

Manifestația se desfășoară pașnic.

În zonă sunt jandarmi și polițiști.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Atacul iranian devastator asupra bazei navale americane din Bahrain: Noi dezvăluiri despre pagube și o reconsiderare strategică a SUA

4 Eugen Tomac explică de ce Nicușor Dan este considerat „pesedist”

5 Intensificarea atacurilor ucrainene în Crimeea ocupată duce la declararea stării de urgență