Cluj: Anchetă a IPJ după ce scările sediului PSD au fost incendiate de persoane necunoscute

Reprezentanţii organizaţiei judeţene a PSD Cluj reclamă faptul că persoane necunoscute au dat foc scărilor de la sediul formaţiunii, ei depunând o plângere la poliţie în acest sens.

"Un protestatar 'rezist' a încercat, la începutul anului, să incendieze sediul social-democraţilor clujeni. După un an, pentru fapta săvârşită a fost trimis la muncă în folosul comunităţii, timp de 60 de zile. În noaptea trecută, într-o manieră similară, dar mai radicală, o mână criminală a dat foc la scările spre sediul PSD Cluj şi la anexele sediului PSD Cluj", a spus, joi, preşedintele PSD Cluj, deputatul Horia Nasra.

Informaţia a fost confirmată şi de IPJ Cluj, care face cercetări la faţa locului. AGERPRES 


populare
astăzi

1 Anomalia de țară în care am ajuns să trăim...

2 Așa o fi?

3 Cel mai eficient denunțător al DNA de anul trecut...

4 VIDEO Kennedy Jr / „Vaccinurile anti-Covid nu au fost dezvoltate de Moderna și Pfizer ci de subcontractanți din armată”

5 Organul care cedează primul și poate afecta întregul organism fără să dea niciun semn de alarmă: 3 pași simpli pentru a încetini degradarea