Cluj: Explozie urmată de un incendiu la Facultatea de Chimie; două persoane transportate la spital

O explozie urmată de un mic incendiu a avut loc duminică dimineața la un laborator al Facultății de Chimie a Universității "Babeș-Bolyai" (UBB) din Cluj Napoca, doi angajați ai instituției fiind transportați la spital pentru că ar fi inhalat vapori toxici.

Purtătorul de cuvânt al ISU Cluj, Andrei Biriș, a declarat pentru AGERPRES că a explodat un frigider, iar suflul exploziei a spart geamurile încăperii.

Potrivit sursei citate, doi angajați ai Facultății au fost transportați la spital pentru îngrijiri medicale, după ce au intrat în spațiul unde a avut loc explozia și e posibil să fi inhalat vapori toxici.

AGERPRES / (AS — autor: Marius Avram, editor: Marius Frățilă, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți