Cluj: Persoane neidentificate au jefuit o sală de jocuri ameninţând cu un cuţit şi un pistol

Două persoane necunoscute au jefuit o sală de jocuri din Cluj-Napoca, după ce au ameninţat o casieră cu un pistol şi cu un cuţit.

"Poliţiştii de investigaţii criminale desfăşoară cercetări pentru identificarea şi depistarea unor persoane care, în cursul dimineţii, au pătruns într-o sală de jocuri de pe raza municipiului Cluj-Napoca şi, sub ameninţarea casierei, au reuşit să sustragă circa 7.000 de lei. În urma acestui incident, nicio persoană nu a fost rănită", precizează IPJ Cluj.

Din primele cercetări rezultă că ar fi vorba de două persoane care au avut asupra lor un cuţit şi un pistol, despre care nu se ştie încă dacă a fost real sau nu.

În cauză a fost înregistrat un dosar penal pentru tâlhărie calificată.AGERPRES / (AS - autor: Marius Septimiu Avram, editor: Elena Stanciu, editor online: Irina Giurgiu)


populare
astăzi

1 „A devenit partidul capitalistului” / Sfârșitul unuia dintre cei mai importanți actori politici care au dominat România din 1990?

2 O informație care dă fiori...

3 DIICOT i-a identificat pe actorii implicați în scandalul fotografiilor trucate publicate de Lasconi: cine a regizat întâlnirea

4 Povestea spioanei FSB care s-a îndrăgostit de o americancă infiltrată în serviciile ucrainene

5 Viața secretă a Iranului, între chefuri de noapte și operații estetice. „Oamenii reușesc în privat să trăiască dincolo de restricții“