Cluj: Persoane neidentificate au jefuit o sală de jocuri ameninţând cu un cuţit şi un pistol

Două persoane necunoscute au jefuit o sală de jocuri din Cluj-Napoca, după ce au ameninţat o casieră cu un pistol şi cu un cuţit.

"Poliţiştii de investigaţii criminale desfăşoară cercetări pentru identificarea şi depistarea unor persoane care, în cursul dimineţii, au pătruns într-o sală de jocuri de pe raza municipiului Cluj-Napoca şi, sub ameninţarea casierei, au reuşit să sustragă circa 7.000 de lei. În urma acestui incident, nicio persoană nu a fost rănită", precizează IPJ Cluj.

Din primele cercetări rezultă că ar fi vorba de două persoane care au avut asupra lor un cuţit şi un pistol, despre care nu se ştie încă dacă a fost real sau nu.

În cauză a fost înregistrat un dosar penal pentru tâlhărie calificată.AGERPRES / (AS - autor: Marius Septimiu Avram, editor: Elena Stanciu, editor online: Irina Giurgiu)


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...

5 Viitorul Guvern Veștea / Marian Neacșu, vicepremier și la Interne, alături de lista completă a miniștrilor