Cluj: Sute de persoane au manifestat pentru independenţa Justiţiei

Câteva sute de persoane au protestat, duminică seara, în centrul municipiului Cluj-Napoca, pentru independenţa Justiţiei şi împotriva Ordonanţei 7.

Demonstranţii s-au adunat în jurul orei 18,00 şi au scandat timp de o oră şi jumătate împotriva Guvernului.

Oamenii şi-au manifestat prin scandări şi susţinerea pentru fostul procuror-şef al DNA, Laura Codruţa Kovesi.

Protestatarii au scandat mesaje precum: "Grevă generală", "Magistraţi, nu cedaţi", "Justiţie, nu corupţie", "Informaţi, nu manipulaţi", "În democraţie hoţii stau la puşcărie", "Noi nu vom fi conduşi de hoţi", "Uniţi salvăm toată România". AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...