Cluj: Sute de persoane au manifestat pentru independenţa Justiţiei

Câteva sute de persoane au protestat, duminică seara, în centrul municipiului Cluj-Napoca, pentru independenţa Justiţiei şi împotriva Ordonanţei 7.

Demonstranţii s-au adunat în jurul orei 18,00 şi au scandat timp de o oră şi jumătate împotriva Guvernului.

Oamenii şi-au manifestat prin scandări şi susţinerea pentru fostul procuror-şef al DNA, Laura Codruţa Kovesi.

Protestatarii au scandat mesaje precum: "Grevă generală", "Magistraţi, nu cedaţi", "Justiţie, nu corupţie", "Informaţi, nu manipulaţi", "În democraţie hoţii stau la puşcărie", "Noi nu vom fi conduşi de hoţi", "Uniţi salvăm toată România". AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...