Cluj: Tatăl care şi-a înjunghiat copilul de 8 ani a fost condamnat la închisoare pe viaţă

Takacs Gyorgy, bărbatul care şi-a înjunghiat mortal fiul de 8 ani, în iulie 2020, a fost condamnat pe viaţă, de o instanţă a Tribunalului Cluj.

"Condamnă pe inculpatul T.G., pentru săvârşirea infracţiunii de violenţă în familie în modalitatea omorului calificat, (...) la pedeapsa detenţiunii pe viaţă", se arată în sentinţa de luni a Tribunalului Cluj, care poate fi atacată cu apel în termen de 10 zile.

Pe 28 iulie 2020, un copil de 8 ani a fost găsit mort, în maşina tatălui său, după ce a fost dat dispărut cu trei zile înainte, de către mama sa.
AGERPRES


populare
astăzi

1 Revolta unei românce după o experiență la all inclusive în Bulgaria / „Chiar dacă suntem români, nu înseamnă că suntem porci”

2 Ce se întâmplă oare? / Semnal de alarmă la Dacia după vizita șefului Renault în România

3 Stenograme din ședința PNL. Ce le-a spus Bolojan înainte de votul pentru „decapitarea” mai multor filiale

4 Înfrângere surprinzătoare pentru o componentă a „trupei Savonea”

5 Procurorii europeni, descinderi la CJ Ilfov și spital: vizate fonduri PNRR de 4 milioane €