Cluj: Un mort și șapte răniți prin electrocutare, pe lacul Tarnița

Cluj: Un mort și șapte răniți prin electrocutare, pe lacul Tarnița

Un tânăr a murit electrocutat, luni seară, pe lacul Tarnița din județul Cluj, în timpul unei plimbări cu hidrobicicleta, iar alte șapte persoane au fost rănite și spitalizate.

Potrivit primelor verificări ale polițiștilor, se pare că hidrobicicleta era tractată de un cablu acționat de un motor electric, iar electrocutarea s-a produs în momentul în care cablul respectiv ar fi căzut în apă.

Purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliție Județean (IPJ) Cluj, Carmen Jucan, a declarat, marți, pentru AGERPRES, că în acest caz a fost deschis un dosar penal în rem pentru ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă.

Cele opt persoane au vârstele cuprinse între 25 și 29 de ani, sunt din Zalău și se aflau la o cabană din zonă.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?