CNA a primit 45 de reclamaţii pentru declaraţiile Oliviei Steer din emisiunea "Sinteza Zilei"

Consiliul Naţional al Audiovizualului (CNA) a primit 45 de reclamaţii, iar numărul e în creştere, din cauza declaraţiilor Oliviei Steer din emisiunea "Sinteza Zilei", difuzată de Antena 3 miercuri seară, 21 septembrie, în care a fost abordat subiectul vaccinării.

În cadrul ediţiei "Sinteza Zilei" din 21 septembrie Olivia Steer a militat împotriva vaccinării copiilor. Emisiunea poate fi urmărită la acest link .

Potrivit CNA, majoritatea sesizărilor primite au reclamat lipsa unui punct de vedere medical, o opinie avizată, referitor la subiectul vaccinării. De asemenea, există reclamaţii în care se susţine că moderatorul Mihai Gâdea ar fi trebuit să solicite invitatei dovezi (ştiinţifice) care să certifice afirmaţiile susţinute de aceasta.

Raportul de monitorizare va fi discutat într-una dintre şedinţele viitoare.

Sursa: mediafax.ro


populare
astăzi

1 SURSE Cine e premierul dorit de PSD și de Nicușor Dan. PNL, dispus să negocieze

2 „Statul român este un stat ticălos, care a alungat milioane de români din țară. Este cel mai corupt și ineficient stat din Europa”

3 De citit...

4 Putin, ajuns la capăt de drum în Ucraina / Dictatorul rus nu mai are decât două alternative

5 Grinzi de oțel „îndoite ca niște țigări” în fostul sediu al Pfizer din New York