CNADNR alocă aproape 22 milioane de lei pentru întreținerea curentă pe timp de vară a Autostrăzii A2

Compania Națională de Autostrăzi și Drumuri Naționale din România (CNADNR) organizează licitație deschisă pentru atribuirea unui contract cu o valoare estimată la aproape 22 milioane de lei, fără TVA, pentru întreținerea curentă pe timp de vară 2015 - 2016 a Autostrăzii A2, potrivit unui anunț de participare postat de CNADNR în Sistemul Electronic de Achiziții Publice (SEAP).

Anunțul CNADNR implică un acord cadru pe doi ani, a cărui valoare estimată, fără TVA, ajunge la 21,943 milioane de lei.

Pentru atribuirea contractului se va organiza licitație electronică, iar criteriul de atribuire va fi prețul cel mai scăzut.

Contractul nu intră sub incidența acordului privind contractele de achiziții publice, iar finanțarea este asigurată din fonduri bugetare.

Termenul limită pentru primirea ofertelor sau a cererilor de participare este 3 iunie 2015, ora 9,00, deschiderea ofertelor urmând să aibă loc la ora 11,00. AGERPRES


populare
astăzi

1 Primă de pensionare la stat de 532.000 de euro, pentru un angajat al ROMATSA

2 Iranul a distrus un radar de 500 de milioane de dolari al SUA folosit pentru a detecta rachetele balistice, inclusiv cele cu focos nuclear

3 Cât numerar să păstrăm acasă pentru urgențe? Recomandările UE pentru 72 de ore

4 Legăturile și averea suspectă a președintelui PSD / Grindeanu, protejat de procurori, ANI și ANAF?

5 Urmează Bolojan?