CNCAV: 18.414 persoane au fost vaccinate anti-COVID în ultimele 24 de ore

Un număr de 18.414 de doze de vaccin Pfizer, Moderna, AstraZeneca şi Johnson&Johnson au fost administrate în ultimele 24 de ore, dintre care 15.646 reprezintă prima doză şi 2.768 - doza a doua, potrivit unei informări transmise, joi, de Comitetul naţional de coordonare a activităţilor privind vaccinarea împotriva COVID-19.

Foto: RO Vaccinare / Facebook.com


Din 27 decembrie 2020, de la începutul campaniei de vaccinare anti-COVID, au fost administrate 10.006.305 de doze pentru 5.426.518 persoane, dintre care 5.298.707 au primit schema completă.

În ultimele 24 de ore au fost înregistrate 8 reacţii adverse, una de tip local şi 7 de tip general.

De la debutul campaniei de vaccinare, s-au înregistrat 17.134 de reacţii adverse la vaccinurile anti-COVID, 1.822 de tip local şi 15.312 de tip general. AGERPRES


populare
astăzi

1 Gabriela Ruse și-a dezvăluit relația cu un tenismen din Top 50 ATP: "Nu mă poate înțelege nimeni mai bine"

2 Așa o fi la Cadastru, cum zice Caramitru?

3 Vacanțe compromise pe litoral / steag roșu în Eforie, ape înghețate și plaje cu alge

4 Dosarul DNA al lui Ciprian Ciucu / Document: Interceptări și bani cash

5 Ce urmează săptămâna viitoare? / România, victima unui război gri despre care nimeni nu spune adevărul?