CNCAV: 204.000 de doze de vaccin de la compania farmaceutică Johnson&Johnson vor sosi, miercuri, în ţară

Un număr de 204.000 de doze de vaccin Janssen vor ajunge, miercuri, la Compania Naţională "Unifarm" SA, informează Comitetul Naţional de Coordonare a Activităţilor privind Vaccinarea împotriva COVID-19.

Potrivit sursei citate, transportul este asigurat de firma producătoare, iar dozele de vaccin vor fi aduse în Bucureşti pe cale terestră.

Dozele vor fi depozitate la Compania Naţională "Unifarm" SA, iar în perioada următoare vor fi distribuite în centrele regionale existente la nivel naţional.

Până în prezent, 1.381.300 de doze Janssen au fost recepţionate, iar 749.799 au fost deja utilizate pentru imunizarea populaţiei. AGERPRES


populare
astăzi

1 Ce urmează săptămâna viitoare? / România, victima unui război gri despre care nimeni nu spune adevărul?

2 Un document care dă fiori despre atacul de la Cadastru

3 Rețea de milioane la Muntele Athos: Pelerinii români, ținta unei afaceri ilicite

4 Crater în Brăila / O rachetă lansată de avionul italian a ratat ținta dronei

5 Prinț saudit moare la Londra / O combinație de substanțe, verdictul anchetei britanice