Cod galben de ceaţă în zone din judeţele Arad, Bihor şi Satu Mare, în următoarele ore

Meteorologii au emis, sâmbătă, avertizări nowcasting Cod galben de ceaţă, valabile în zone judeţele Arad, Bihor şi Satu Mare, pe parcursul următoarelor ore.

Conform Administraţiei Naţionale de Meteorologie (ANM), până la ora 12:00, în zone din judeţele Satu Mare, Arad şi Bihor se va semnala local ceaţă, care determină scăderea vizibilităţii sub 200 m, ce va favoriza, în funcţie şi de condiţiile locale, formarea gheţuşului.

De asemenea, până la ora 14, în zone din judeţul Tulcea se vor semnala intensificări temporare ale vântului, cu rafale de peste 55...65 km/h.

Avertizările de fenomene periculoase imediate (nowcasting) se emit pentru o perioadă de maximum şase ore, precizează ANM. AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 Controale la domiciliu pentru 7 milioane de români: Poliția va verifica asigurările obligatorii de locuință

3 Ce pregătește PSD / Culisele puciului împotriva lui Bolojan

4 Noul șef al ITM București, surprins că vine la serviciu cu un Lamborghini de 300.000 de euro. Bolidul nu apare în declarația de avere

5 „Bă, tu mă faci pe mine borfaș? Mi-am dat viața pentru partid” / Bătaie în AUR