Codrin Ştefănescu: M-am săturat să văd oameni care se delimitează de colegii noştri când sunt la ananghie

Secretarul general al PSD, Codrin Ştefănescu, a declarat marţi că sentinţa în cazul lui Liviu Dragnea a fost o decizie politică şi că s-a săturat să vadă oameni care se delimitează de colegii de partid când sunt 'la ananghie'.

"Legat de Liviu Dragnea, a fost o decizie politică, a fost oribil şi a fost o zi foarte tristă pentru noi ieri, a fost cumplită pentru întregul partid şi nu vreau să fiu surprins în perioada imediat următoare să aflu că există totuşi colegi care se vor delimita de el. M-am săturat să văd oameni care se delimitează de colegii noştri când sunt la ananghie. M-am săturat să văd colegi de-ai mei care se delimitează de Olguţa Vasilescu când are cătuşele la mâini", a spus Ştefănescu înainte de şedinţa Biroului Permanent Naţional al PSD.

El a mai spus că deocamdată nu ştie dacă premierul Viorica Dăncilă vrea să îl schimbe din funcţia de secretar general al partidului. AGERPRES/(A - autor: Dana Piciu, editor: Florin Marin, editor online: Irina Giurgiu)


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

4 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

5 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”