Codruț Șereș, condamnat la încă 4 ani de închisoare

Fostul ministru al Economiei, Codruț Sereș, a fost condamnat la 4 ani de închisoare cu executare în dosarul Hidrolectrica. Sereş se află deja în penitenciar, acolo unde fostul ministru al Economiei ispăşeşte o pedeapsă de 4 ani şi 8 luni primită în dosarul privatizărilor. 

În martie 2014, un complet de trei judecători al aceleiași instanțe l-a condamnat pe Codruț Sereș la patru ani de închisoare, iar ceilalți inculpați au primit pedepse cuprinse între 4 și 5 ani de închisoare. Codruț Sereș se află în penitenciar, unde ispășește o pedeapsă de 4 ani și 8 luni, în dosarul privatizărilor strategice.


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan