Compania de drumuri: Circulația rutieră a fost închisă pe DN 7A, între Voineasa și Obârșia Lotrului

Circulația rutieră a fost închisă pe DN 7A, între Voineasa și Obârșia Lotrului, sectorul cuprins între km 40+000 - km 86+601, informează, duminică, Compania Națională de Administrare a Infrastructurii Rutiere (CNAIR).

Conform unui comunicat remis AGERPRES, decizia a fost luată din cauza pericolului de prăbușire pe partea carosabilă a unor copaci încărcați cu zăpadă și a vântului deosebit de puternic, care favorizează acumularea de zăpadă. CNAIR precizează că în zonă acționează două utilaje multifuncționale, precum și o echipă de la Districtul de drumuri echipate cu drujbe.

AGERPRES/ (AS — editor: Carmen Marinescu, editor online: Anda Badea)


populare
astăzi

1 VIDEO „Putin a zis că se retrage după ce a văzut clipul” / Videoclipul cu Radu Miruță care a încins spiritele pe internet

2 Antena 3 a rămas cu „ventilatorul” pornit lângă Daciana

3 PSD a ajuns la distanță de trei procente de USR. Ce scor înregistrează AUR și PNL în ultimul sondaj INSCOP

4 Realitatea Plus scade în fața unei televiziuni rivale. Un post tv dintre primele 3 pierde puternic audiență

5 „Faceți plinul la mașină, acum” / Avertismentul unui analist care vorbește de o criză mondială ca în anii `70