Conducerea ALDE a decis excluderea din partid a lui Daniel Constantin, Mircea Banias și Eugen Durbacă

Conducerea ALDE a decis, joi, excluderea din partid a lui Daniel Constantin, Eugen Durbacă și Mircea Banias, a anunțat vicepreședintele formațiunii Andrei Gerea.

"Am avut excluderile unor colegi care s-au opus în ultima perioadă deciziilor partidului și au adoptat anumite poziții duplicitare în legătură cu ALDE. (...) S-au votat trei excluderi din partid în persoana domnului Daniel Constantin, domnului Mircea Banias și domnului Eugen Durbacă", a declarat Gerea, după ședințele forurilor de conducere ale ALDE.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți