Constanţa: Două minore din Cumpăna, căutate de poliţişti după ce au dispărut de pe stradă în timp ce se jucau

Constanţa: Două minore din Cumpăna, căutate de poliţişti după ce au dispărut de pe stradă în timp ce se jucau

Două fete, de 9 şi 11 ani, din localitatea Cumpăna, sunt căutate de familii şi de poliţişti după ce, vineri după-amiază, ar fi ieşit la joacă pe stradă şi au dispărut, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Constanţa.

Conform IPJ, lucrătorii Postului de Poliţie Cumpăna au fost sesizaţi despre dispariţia Mirunei Ioana Cioară, de 9 ani, şi a Georgianei Maria Jalbă, de 11 ani, din primele informaţii obţinute reieşind că "cele două minore ar fi ieşit la joacă pe stradă, în jurul orei 15.30, iar până la acest moment nu au revenit la domiciliu".

Poliţiştii s-au mobilizat şi sunt efectuate cercetări şi căutări în mai multe zone, fiind folosit şi un câine de urmă. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Bolojan, prima mare mutare pentru combaterea marii evaziuni fiscale!

2 Dorinel Umbrărescu anunță public câți kilometri din Autostrada Moldovei vor fi gata în 2026

3 VIDEO Cine controlează lumea / Pentru cei care nu înțeleg ce se întâmplă: 10 întrebări / Pentru cei care cred că înțeleg: știți ce urmează?

4 BREAKING Dispare rețeta de la medicul de familie / „Vă duceți la o farmacie, pe baza CNP-ului sau a cardului de sănătate sau a noii cărți de identitate”

5 Fotografii de la SRI antitero ilustrează „trupele rusești, bine echipate”