Constanţa: Firmă amendată cu 2.000 de lei, la Vama Veche, pentru organizarea de evenimente cu participarea a peste 50 de persoane

Administratorul unei firme din Vama Veche a fost amendat cu 2.000 de lei, pentru organizarea de evenimente cu participarea a peste 50 de persoane, a informat, luni, Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ) Constanţa.

Potrivit IPJ, măsura a fost luată în urma apariţiei pe o reţea de socializare a unor imagini cu zeci de tineri care dansează în aer liber fără a păstra distanţarea socială.

"În urma apariţiei în spaţiul public a unor imagini din staţiunea Vama Veche, vă comunicăm următoarele: poliţiştii prezenţi la faţa locului au luat măsura sancţiunii contravenţionale a administratorului societăţii comerciale respective, conform Legii 55/2020, pentru organizarea de evenimente cu participarea a mai mult de 50 de persoane, în valoare de 2.000 de lei", a transmis IPJ.

Conform sursei citate, persoanele prezente au fost "atenţionate şi sancţionate verbal", iar în scurt timp mulţimea s-a dispersat, neexistând incidente. AGERPRES


populare
astăzi

1 Dan Șucu, patronul Rapidului, agent al Securității cu un nume emblematic / Povestea de informator a lui „Mircea Crișan”

2 Răsturnare de situație? / Parchetul General a trecut de partea corupților? / Spune că decizia CJUE privind prescripția se aplică doar cazurilor de fraudă …

3 Fost candidat la Primăria Sectorului 3, arestat în cazul fraudelor cu pensii

4 Voi ați citit asta? / Că, dacă se închide Kozludui, rămânem în aer?

5 Expert / Decizia de a ține închiși 42 km de autostradă gata pune vieți în pericol