Constanţa: O femeie şi concubinul acesteia, găsiţi înjunghiaţi mortal în casă

Constanţa: O femeie şi concubinul acesteia, găsiţi înjunghiaţi mortal în casă

Un bărbat şi o femeie au fost luni găsiţi morţi în casă, în municipiul Constanţa, cu plăgi tăiate la nivel toracal, a informat Inspectoratul de Poliţie Judeţean.

Trupurile celor două persoane ar fi fost găsite de fiul femeii.

"Astăzi, în jurul orei 18.10, poliţiştii din Constanţa au fost sesizaţi de către un bărbat cu privire la faptul că şi-ar fi găsit mama şi pe concubinul acesteia decedaţi, în locuinţa femeii din municipiul Constanţa. Persoanele au fost identificate, fiind vorba despre o femeie, de 51 de ani şi un bărbat, de 52 de ani, ambii fiind decedaţi, prezentând plăgi tăiate la nivel toracal", se arată într-un comunicat de presă transmis de IPJ Constanţa.

Conform sursei citate, cazul a fost preluat de poliţişti din cadrul Serviciului de Investigaţii Criminale, cercetările fiind efectuate sub îndrumarea procurorilor Parchetului de pe lângă Tribunalul Constanţa.

Cadavrele urmează a fi transportate la morgă, în vederea executării necropsiei, pentru stabilirea cu exactitate a cauzelor decesului. AGERPRES


populare
astăzi

1 Adevărații șefi ai României, la ei e cheia...

2 O informație care dă de gândit...

3 VIDEO „Taci dracu' din gură, ești altă generație, nu vă suport” / Claudiu Bleonț și-a umilit fetița pe scenă

4 VIDEO Nicușor Dan a luat-o razna? Serie de gafe la dezbaterea de la TVR

5 Aceste lucruri se petrec în „curata” Germanie... La Amsterdam, unde abia poți respira pe anumite străzi din cauza „ierbii”, cum o fi?