Constanţa: Poliţiştii şi procurorii DIICOT au întocmit 46 de dosare penale în urma unei acţiuni antidrog

Constanţa: Poliţiştii şi procurorii DIICOT au întocmit 46 de dosare penale în urma unei acţiuni antidrog

Poliţiştii şi procurorii DIICOT din judeţul Constanţa au întocmit 46 de dosare penale în urma unei acţiuni antidrog desfăşurate în ultimele cinci zile, în staţiunea Mamaia, a informat, luni, Inspectoratul de Poliţie Judeţean (IPJ).

Acţiunea a fost organizată în perioada 15 - 18 august de poliţiştii din cadrul Brigăzii de Combatere a Criminalităţii Organizate Constanţa, sub coordonarea procurorilor DIICOT - ST Constanţa, cu prilejul unui festival care a avut loc pe litoralul românesc.

Printre persoanele cercetate se numără 45 de cetăţeni români şi un cetăţean italian.

De asemenea, au fost descoperite şi retrase din circuitul ilicit sute de comprimate de ecstasy, mai multe pliculeţe conţinând cocaină, ketamină, amfetamină, dar şi muguri de canabis. AGERPRES / (AS - autor: Ecaterina Ignat, editor: Irina Poenaru, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 BREAKING Zeci de funcționari au ajuns pe funcții în ANAF și Ministerul Finanțelor cu studii făcute la universități fantomă

2 Ce se întâmplă? / Cel mai bogat om al planetei „arată semne de îmbătrânire accelerată”

3 VIDEO CTP, necruțător cu Anca Alexandrescu

4 VIDEO Rușii, dați cu „cracii-n sus” la Pokrovsk?

5 VIDEO Priviți, ucrainenii au „prăjit” cea mai mare rafinărie Lukoil din Rusia, care produce 30% din consumul de benzină al țării