Constanța: Se suspendă cursurile în toate școlile

Primăria Constanța a anunțat sâmbătă că a luat decizia suspendării cursurilor școlare timp de două zile, 9 și 10 ianuarie, în toate unitățile de învățământ de pe raza municipiului, din cauza condițiilor meteorologice nefavorabile.

Prefectul județului, Adrian Nicolaescu, a declarat pentru AGERPRES că o hotărâre similară ce privește instituțiile de învățământ din toate unitățile administrativ-teritoriale a fost adoptată și va fi comunicată de șeful Inspectoratului Școlar Județean Constanța, în cadrul ședinței Comitetului pentru Situații de Urgență.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Judecați voi... / Asociația lui Viorel Pașca a fost acreditată de Ministerul Muncii ca furnizor de servicii sociale în 2021, după o vizită în teren

2 Documente care dau de gândit...

3 Așa o fi?

4 VIDEO Fumul se vede de la kilometri / Atac major al ucrainenilor în Sankt Petersburg!

5 Realitatea Plus a intrat în picaj după ce Anca Alexandrescu s-a certat cu Călin Georgescu