Contra - Cu o victorie în faţa Lituaniei, în meciul cu Serbia putem juca pentru locul I în grupă

Selecţionerul echipei naţionale de fotbal a României, Cosmin Contra, a declarat, miercuri seara, că o victorie în partida cu Lituania ar pune prima reprezentativă în situaţia de a juca, duminică, împotriva selecţionata Serbiei pentru primul loc în grupă în Liga Naţiunilor.



"Trebuie să avem o mentalitate pozitivă şi indiferent de adversar trebuie să intrăm pe teren cu gândul de a câştiga. Cu o victorie mâine, în meciul cu Serbia putem juca pentru locul I în grupă. Iar cu suporterii noştri lângă noi putem fi mai puternici. Mâine echipa trebuie să se exprime bine, să aibă o atitudine bună. Trebuie să fim conştienţi de pericolul care îl reprezintă această echipă a Lituaniei pe un asemenea teren", a declarat Contra, la Vilnius, conform paginii oficiale de Facebook a echipei naţionale de fotbal a României .

Selecţionata României întâlneşte, joi, de la ora 21,45, reprezentativa Lituaniei într-o partidă contând pentru etapa a 3-a a Ligii Naţiunilor. Duminică, 14 octombrie, de la ora 16,00, România va juca împotriva Serbiei pe Arena Naţională din Capitală, în aceeaşi competiţie.
AGERPRES (AS-editor: Marius Ţone, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 „Mă cutremur să mă gândesc ce se va întâmpla”

2 Procuroarea care a contribuit la recuperarea Coifului de la Coțofănești, „răsplătită” cu rechemarea în țară de ministerul condus de PSD

3 Încă o mare porcărie moșită de „împărăteasa” României

4 Răsturnare de situație în Ungaria? / Alianţa Fidesz-KDNP ar avea 50%

5 „PSD-ului i se rezervă o soartă proastă dacă va urma ceea ce îndeamnă domnul Sorin Grindeanu. Riscă să ajungă inclusiv în opoziţie”