Copil de 4 ani, decedat după ce a căzut într-o hazna din Rânca

Un băiat în vârstă de 4 ani din localitatea Novaci a decedat sâmbătă după ce a căzut într-o hazna din apropierea casei de vacanță a familiei din Rânca, a declarat, pentru AGERPRES, purtătorul de cuvânt al IPJ Gorj, Lucian Stroe.

Potrivit sursei citate, echipajul de pe ambulanță a efectuat manevrele de resuscitare asupra micuțului timp de câteva zeci de minute, anterior și salvamontiștii din Rânca încercând să îl salveze, dar a fost declarat decesul în jurul orei 13,30.

În cauză a fost deschis dosar penal pentru moarte suspectă.

AGERPRES/(A — autor: Irina Poenaru, editor: Florin Marin, editor online: Simona Aruștei)


populare
astăzi

1 „Am făcut sex într-un hotel chinezesc, apoi am descoperit că am fost difuzați către mii de oameni”

2 Profesoara româncă rupe tăcerea despre legătura sa cu Jeffrey Epstein: „Aș vrea să nu-l fi cunoscut niciodată. Sunt revoltată de depravarea sa”

3 „Un mic trădător de țară”. Apropiat al lui Trump, acuzații explozive din SUA: George Simion a făcut lobby pentru scoaterea României din Visa Waiver

4 De citit... / Statele care pot „băga” SUA sau China oricând în „buzunare”

5 Țara în care am ajuns să trăim...