Coreea de Nord a încercat să fure tehnologia vaccinului anticovid din serverele Pfizer

Coreea de Nord a încercat să intre în serverele producătorului de medicamente american Pfizer, potrivit informațiilor primite de parlamentarii sud-coreeni de la agenția de informații a țării, transmite agenția Yonhap.

Hackerii au încercat să obțină informații tehnologice despre vaccinul contra coronavirus al companiei și despre tratamentele pentru Covid-19, au spus marți mai mulți parlamentari care au fost informați pe acest subiect.

Serviciul Național de Informații din Coreea de Sud a dezvăluit tentativa de hacking în timpul unei ședințe cu ușile închise din comisia pentru servicii secrete a Adunării Naționale.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas