Coreea de Nord a lansat mai multe rachete (Seul)

Coreea de Nord a efectuat joi o nouă serie de tiruri cu ceea ce par a fi rachete balistice, a anunțat Ministerul Apărării de la Seul, într-un context de tensiuni în peninsulă, scrie AFP.

"Coreea de Nord a tras mai multe dispozitive neidentificate, presupuse a fi rachete sol-mare, în această dimineață (joi) de la un loc situat în apropiere de Wonsan", oraș de pe coasta de est a țării, a informat ministerul.

AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?