Coreea de Nord probabil a testat componente ale unei bombe cu hidrogen (CNN)

Coreea de Nord probabil a testat componente ale unei bombe cu hidrogen (CNN)

Coreea de Nord este posibil să fi încercat să testeze, pe 6 ianuarie, componente ale unei bombe cu hidrogen, a informat joi postul de televiziune CNN, citând un oficial american sub protecția anonimatului, scrie Reuters.

Pe 6 ianuarie, Coreea de Nord a efectuat un test nuclear despre care a afirmat că a fost o bombă cu hidrogen.

Anterior în cursul zilei de joi, purtătorul de cuvânt al Departamentului de Stat, Mark Toner, le-a spus jurnaliștilor că Statele Unite cred în continuare că Phenianul nu a testat o bombă cu hidrogen.

AGERPRES/(AS — editor: Alic Mîrza, editor online: Adrian Dădârlat)


populare
astăzi

1 BREAKING Voi ați citit ce vrea să facă Savonea la Curtea Supremă?

2 VIDEO Fără precedent! / Priviți, la Brașov, două judecătoare au discutat cu protestatarii și le-au împărțit ceai!

3 VIDEO De urmărit acest dialog picant între „Blonda lui Coldea” și Marian Ceaușescu

4 VIDEO Surpriză de proporții / Armata ucraineană anunță că a încercuit trupele ruse din Kupiansk! Zelenski s-a filmat la intrarea în oraș

5 Au fost publicate poze cu Trump înconjurat de femei, dar și prezervative cu chipul său, din controversatul dosar Epstein