Coronavirus: Acord între Trump şi democraţi privind măsurile de sprijinire a economiei

Preşedinta democrată a Camerei Reprezentanţilor, Nancy Pelosi, a anunţat vineri că a ajuns la un acord cu administraţia Donald Trump privind măsurile de combatere a impactului coronavirusului asupra economiei americane şi a zecilor de milioane de angajaţi cu statut precar, notează AFP.

"Suntem mândri că am ajuns la un acord cu administraţia vizând rezolvarea unor provocări majore şi votul în curând" asupra acestui proiect de lege, a scris Nancy Pelosi grupului său parlamentar.

Textul va trebui să fie aprobat ulterior de Senat, care se va afla în şedinţă tocmai luni după-amiază, apoi să fie semnat de preşedintele Donald Trump pentru a intra în vigoare.AGERPRES


populare
astăzi

1 Un document care dă fiori despre atacul de la Cadastru

2 Rețea de milioane la Muntele Athos: Pelerinii români, ținta unei afaceri ilicite

3 Misterul cetății gigantice din Banat

4 Andrew Tate se plânge de un „canibal” în celulă; Reacția virală a actriței Christina Ricci

5 Fosta campioană Arantxa Sanchez Vicario, ruinată: Averea de 36 de milioane de euro, risipită, închisoare cu suspendare