Coronavirus: Boris Johnson a făcut plimbări scurte şi a mulţumit personalului medical care l-a tratat de COVID-19

Premierul britanic Boris Johnson a putut merge pe distanţe scurte în cadrul îngrijirilor de care beneficiază pentru recuperare, a anunţat vineri biroul său, relatează Reuters.

Boris Johnson a ieşit joi de la terapie intensivă , după trei nopţi, şi se recuperează la spital.

"Prim-ministrul a putut face plimbări scurte, între perioadele de odihnă, în cadrul îngrijirilor de care beneficiază", a declarat un purtător de cuvânt al Downing Street.

"El a vorbit cu doctorii lui şi a mulţumit întregii echipe clinice pentru incredibila îngrijire de care a beneficiat", a adăugat purtătorul de cuvânt. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...