Coronavirus: Boris Johnson a făcut plimbări scurte şi a mulţumit personalului medical care l-a tratat de COVID-19

Premierul britanic Boris Johnson a putut merge pe distanţe scurte în cadrul îngrijirilor de care beneficiază pentru recuperare, a anunţat vineri biroul său, relatează Reuters.

Boris Johnson a ieşit joi de la terapie intensivă , după trei nopţi, şi se recuperează la spital.

"Prim-ministrul a putut face plimbări scurte, între perioadele de odihnă, în cadrul îngrijirilor de care beneficiază", a declarat un purtător de cuvânt al Downing Street.

"El a vorbit cu doctorii lui şi a mulţumit întregii echipe clinice pentru incredibila îngrijire de care a beneficiat", a adăugat purtătorul de cuvânt. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...