Coronavirus: Boris Johnson, bolnav de COVID-19, internat în spital pentru teste suplimentare

Premierul britanic, Boris Johnson, testat pozitiv la noul coronavirus în urmă cu zece zile, a fost internat în spital duminică pentru a fi supus unor examinări suplimentare, au anunţat serviciile sale, scriu Reuters şi AFP.

"La sfatul medicului său, prim-ministrul a fost spitalizat în această seară pentru o serie de teste", potrivit unui comunicat emis de biroul său.

"Aceasta este o măsură de precauţie, întrucât premierul continua să prezinte simptome persistente de coronavirus la zece zile după testarea pozitivă la virus", a adăugat Downing Street.AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...