Coronavirus: Boris Johnson, bolnav de COVID-19, internat în spital pentru teste suplimentare

Premierul britanic, Boris Johnson, testat pozitiv la noul coronavirus în urmă cu zece zile, a fost internat în spital duminică pentru a fi supus unor examinări suplimentare, au anunţat serviciile sale, scriu Reuters şi AFP.

"La sfatul medicului său, prim-ministrul a fost spitalizat în această seară pentru o serie de teste", potrivit unui comunicat emis de biroul său.

"Aceasta este o măsură de precauţie, întrucât premierul continua să prezinte simptome persistente de coronavirus la zece zile după testarea pozitivă la virus", a adăugat Downing Street.AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei