Coronavirus: Guvernul de la Londra spune că se concentrează pe două teste, unul fiind pentru depistarea anticorpilor

Coronavirus: Guvernul de la Londra spune că se concentrează pe două teste, unul fiind pentru depistarea anticorpilor

Marea Britanie se concentrează pe două tipuri de teste împotriva coronavirusului, a anunţat miercuri consilierul ştiinţific şef al guvernului de la Londra, Patrick Vallance, potrivit Reuters.

Patrick Vallance a precizat că un test este pentru depistarea coronavirusului, iar al doilea va încerca să vadă dacă o persoană are anticorpi împotriva coronavirusului.

Al doilea tip de test este unul "revoluţionar", a precizat el.

Testul privind anticorpii "avansează foarte repede", a spus Patrick Vallance, adăugând că guvernul analizează mijloacele "de a obţine o versiune mult mai răspândită a acestuia".

Autorităţile sanitare britanice au confirmat miercuri 32 de noi decese în ţară cauzate de COVID-19, numărul total morţilor ajungând la 104, dintr-un total de 2.626 de îmbolnăviri.AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO „Era unul dintre foarte puținii oameni pentru care aș fi pus capul jos” / Radu Paraschivescu, despre prietenia pierdută cu Lia Savonea

2 VIDEO Ascultați și citiți ce spune această procuroare despre dosarele lui Vanghelie!

3 Președintele Expert Forum, despre referendumul propus de Nicușor Dan pentru magistrați: „Catastrofală idee”

4 VIDEO Cine sunt cei 11 magistrați care s-au dus să vorbească deschis, în fața camerelor de vederi, despre justiție cu președintele

5 De citit... / Frații „suedezi” Micula atacă România prin intermediul unui mare site conservator și pro-trumpist