Coronavirus: ''Izolare parţială'' în Olanda (premier)

Olanda va fi supusă ''izolării parţiale'' de miercuri, măsură care include închiderea barurilor şi a restaurantelor în încercarea de a opri extinderea pandemiei de COVID -19, a anunţat marţi premierul Mark Rutte, relatează AFP.

"Intrăm în izolare parţială", a spus premierul Rutte în cadrul unei conferinţe de presă televizate. ''Va fi greu, dar este singura soluţie. Trebuie să fim mai stricţi''. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei