Coronavirus: Londra reimpune carantina pentru persoanele care vin din Belgia, Andorra sau Bahamas

Ministerul Transporturilor din Marea Britanie a anunţat joi că persoanele care vin din Belgia, Andorra sau Bahamas vor fi din nou supuse carantinei începând de sâmbătă, măsură luată din cauza unei ''creşteri semnificative'' a cazurilor de infectare cu noul coronavirus în această ţară, relatează AFP.

"Persoanele care sosesc în Anglia din Andorra, Belgia sau Bahamas începând de sâmbătă, 8 august, la 04:00, vor trebui să se izoleze timp de două săptămâni", a precizat ministerul într-un comunicat, care a anunţat în acelaşi timp că persoanele care sosesc din Sultanatul Brunei şi Malaezia vor fi scutite de aceste măsuri, începând cu 11 august.AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesante amănunte...

2 VIDEO „Dă-i cu spray”, „Înmoaie-l, f... în gură”, „Oprește-i motorul”, „Dă-i una la coaste!” / Un polițist local i-a dat cu spray lacrimogen și l-a lovi…

3 Așa o fi?

4 Wall Street Journal / „Coreea de Nord este cea mai uimitoare poveste de succes economic din lume”

5 Conflict de culise la Kremlin / Alina Kabaeva, amanta lui Putin, ar fi înlăturat-o pe „țarina” gimnasticii ruse