Coronavirus: Londra reimpune carantina pentru persoanele care vin din Belgia, Andorra sau Bahamas

Ministerul Transporturilor din Marea Britanie a anunţat joi că persoanele care vin din Belgia, Andorra sau Bahamas vor fi din nou supuse carantinei începând de sâmbătă, măsură luată din cauza unei ''creşteri semnificative'' a cazurilor de infectare cu noul coronavirus în această ţară, relatează AFP.

"Persoanele care sosesc în Anglia din Andorra, Belgia sau Bahamas începând de sâmbătă, 8 august, la 04:00, vor trebui să se izoleze timp de două săptămâni", a precizat ministerul într-un comunicat, care a anunţat în acelaşi timp că persoanele care sosesc din Sultanatul Brunei şi Malaezia vor fi scutite de aceste măsuri, începând cu 11 august.AGERPRES


populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 VIDEO Incident protocolar la Cotroceni: Delegația AUR, îndepărtată de la masa discuțiilor înainte de sosirea lui Nicușor Dan