Coronavirus: Miniştrii de externe german şi luxemburghez redeschid frontiera dintre ţările lor

Ministrul german de externe Heiko Maas s-a deplasat sâmbătă la frontiera cu Luxemburg, care va fi redeschisă după zece săptămâni în care a fost închisă din cauza pandemiei de COVID-19, transmite dpa.

Maas urmează să se întâlnească cu omologul său luxemburghez, Jean Asselborn.

Cele două oficialităţi vor participa la o ceremonie de redeschidere a frontierei pe malul râului Mosel, care desparte Germania şi Luxemburg.AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”