Coronavirus: Patru chinezi şi trei români, izolaţi la domiciliu în Tulcea

Coronavirus: Patru chinezi şi trei români, izolaţi la domiciliu în Tulcea

Medicii tulceni monitorizează starea de sănătate a şapte persoane, dintre care patru chinezi, care s-au izolat voluntar la domiciliu, de teama coronavirusului, a declarat, pentru Agerpres, şefa Direcţiei de Sănătate Publică (DSP), Mihaela Nicolau.

Fişele celor patru chinezi, doi bărbaţi, cu vârste de 40 şi 44 de ani, şi două femei, cu vârste de 36 şi 41 de ani, au ajuns la instituţia tulceană la mijlocul săptămânii trecute.

„În momentul de faţă, le monitorizăm starea de sănătate, care este în parametri normali”, a menţionat directorul DSP.

Potrivit sursei citate, şi starea altor trei bărbaţi din judeţ izolaţi la domiciliu de săptămâna trecută este bună. Aceştia s-au întors din regiunea chineză în care evoluează coronavirusul.

Cei trei bărbaţi au vârste de 35 de ani, 29 de ani şi de 45 de ani şi sunt din Tulcea, Sabangia şi Măcin.


populare
astăzi

1 Cine e femeia care a atras toate privirile la parada de la Arcul de Triumf. Președintele Nicușor Dan s-a oprit și a salutat-o

2 BREAKING Luați-o pe asta cu Băluță!

3 „Să îi concedieze imediat”. Mesajul vehement adresat de 1 Decembrie către Nicușor Dan de un fost consilier al lui Traian Băsescu

4 „Lui îi plăcea cu iahtul. Du-te, ia-ţi iahtul, şi pleacă!”

5 Cum l-a găsit ANAF pe bărbatul care a făcut 700.000 de euro din OnlyFans și nu i-a declarat