Coronavirus: Premierul armean anunţă că s-a vindecat de COVID-19

Premierul armean Nikol Paşinian a anunţat luni că atât el, cât şi întreaga sa familie s-au vindecat de COVID-19, la o săptămână după cea dezvăluit că a fost testat pozitiv pentru noul coronavirus, informează Reuters.

"Tocmai am primit rezultatele testelor repetate pentru familia noastră. Rezultatele au fost negative pentru toată lumea", a scris Nikol Paşinian pe social media.

El a adăugat să a revenit la un program normal de activitate.

Armenia, cea mai afectată ţară din regiunea Caucazului de Sud, înregistra până luni 13.325 de cazuri de infecţie cu coronavirus, din care 211 decese. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului