Coronavirus: Primul congresman american, testat pozitiv pentru Covid-19

Mario Diaz-Balart este primul congresman american testat pozitiv pentru Covid-19, boala cauzată de noul coronavirus, relatează dpa.

''Sâmbătă seara, congresmanul Diaz-Balart a prezentat simptome, între care febră şi durere de cap. Cu puţin timp în urmă, el a fost a notificat că a testat pozitiv pentru COVID-19'', a anunţat, într-un comunicat, biroul congresmanului din Florida.

"Mă simt mult mai bine", a scris Diaz-Balart într-un mesaj difuzat pe Twitter miercuri seara. ''Cu toate acestea, este important ca toată lumea să ia în serios aceasta şi să urmeze recomandările Centrelor pentru Prevenirea şi Controlul Bolilor pentru a evita îmbolnăvirea şi a reduce răspândirea acestui virus'', a scris congresmanul american în mesajul său. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...