Coronavirus: Un membru al escortei premierului italian a decedat

Un poliţist care a făcut parte din escorta şefului guvernului italian Giuseppe Conte a murit sâmbătă din cauza infectării cu noul coronavirus, a anunţat poliţia italiană, relatează AFP.

Giorgio Guastamacchia, 52 de ani, a fost testat pozitiv la 21 martie. Autorităţile italiene au afirmat că acesta nu a fost în contact direct cu Giuseppe Conte în ultimele două săptămâni.

Şeful guvernului italian a fost testat şi rezultatul a fost negativ. Cu aproape 15.000 de morţi şi aproximativ 120.000 de persoane infectate, Italia este cea mai afectată ţară din lume de Covid-19, potrivit cifrelor oficiale.AGERPRES


populare
astăzi

1 VIDEO Fosta soție, dezvăluiri dureroase despre partea întunecată a lui Péter Magyar, premierul ales al Ungariei

2 Un laș de care ar trebui să ne fie scârbă...

3 „Nu vom supraviețui”. Detaliul remarcat în fabricile auto din China le dă coșmaruri giganților auto

4 VIDEO Bolojan, primul atac dur la PSD

5 Foarte interesante amănunte...