Coronavirus: Ungaria ridică restricţiile de intrare pentru românii care deţin un certificat de imunizare

Ungaria a decis să ridice restricţiile de intrare pentru românii care deţin un certificat de imunizare împotriva COVID-19, după o decizie similară a României, a anunţat sâmbătă seară ministrul ungar de Externe, Peter Szijjarto, relatează duminică agenţia de presă MTI.

Începând de sâmbătă seară, cetăţenii români imunizaţi împotriva coronavirusului pot intra în Ungaria fără a mai fi nevoiţi să stea în izolare sau să prezinte teste negative la COVID-19, a scris pe şeful diplomaţiei ungare pe Facebook.



România a plasat vineri Ungaria pe lista "verde" în clasificarea privind situaţia epidemiologică, astfel că cetăţenii ungari nu mai au restricţii la intrare.AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 Rareș Bogdan: „De ce PNL nu trebuie să devină sluga USR” / 1000 de membri PNL, în frunte cu Emil Boc, absentează de la congresul de userizare a PNL...