Coronavirus: Ungaria ridică restricţiile de intrare pentru românii care deţin un certificat de imunizare

Ungaria a decis să ridice restricţiile de intrare pentru românii care deţin un certificat de imunizare împotriva COVID-19, după o decizie similară a României, a anunţat sâmbătă seară ministrul ungar de Externe, Peter Szijjarto, relatează duminică agenţia de presă MTI.

Începând de sâmbătă seară, cetăţenii români imunizaţi împotriva coronavirusului pot intra în Ungaria fără a mai fi nevoiţi să stea în izolare sau să prezinte teste negative la COVID-19, a scris pe şeful diplomaţiei ungare pe Facebook.



România a plasat vineri Ungaria pe lista "verde" în clasificarea privind situaţia epidemiologică, astfel că cetăţenii ungari nu mai au restricţii la intrare.AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...