Coronavirus/ A fost înregistrat un nou deces; 47 de români au murit până acum de COVID-19

Autorităţile anunţă că a fost înregistrat un nou deces din cauza COVID-19, numărul persoanelor care au murit de coronavirus ridicându-se astfel la 47.

Este vorba despre un bărbat de 77 de ani din judeţul Hunedoara. Bărbatul avea cardiopatie ischemică şi nu a fost contact pentru persoane infectate cu COVID-19.

Potrivit Grupului de Comunicare Strategică, în data de 27 martie s-au recoltat probe biologice pentru COVID-19 care au fost testate la Spitalul Clinic Municipal de Urgenţă Timişoara. Rezultatul testării din data de 28 martie a fost pozitiv.

Decesul a fost înregistrat pe 30 martie la Spitalul Municipal Hunedoara. AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...