Coronavirus/ GCS: 874 de pacienţi - la terapie intensivă; persoane internate - 5.733

Un număr de 5.733 de persoane cu COVID-19 sunt internate în unităţile sanitare de profil, dintre care 874 la terapie intensivă, a anunţat, miercuri, Grupul de Comunicare Strategică (GCS).

În total, 16.544 de persoane confirmate cu infecţie cu SARS-CoV-2 sunt în izolare la domiciliu şi 6.274 se află în izolare instituţionalizată pe teritoriul României, a precizat GCS.

De asemenea, 41.676 de persoane se află în carantină la domiciliu şi 161 în carantină instituţionalizată.

În ultimele 24 de ore, au fost înregistrate 1.193 de apeluri la numărul unic de urgenţă 112 şi 1.245 la linia TELVERDE (0800 800 358). AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...